News

مزایای برون سپاری پروژه به شرکت دیجیتال مارکتینگ

مزایای برون سپاری پروژه به شرکت دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که کسب و کاری راه‌ اندازی می‌کنید، زمان موردی ارزشمند است و بازاریابی برند شما می‌تواند زمان زیادی را بگیرد. گاهی شرکت‌ها برای انجام و پیشبرد امور خود، وظایف را به دیگران واگذار می‌کنند که به این روش در اصطلاح برون‌سپاری یا Outsourcing گفته می‌شود. برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ به یک آژانس معتبر دیجیتال مارکتینگ می‌تواند مزایای بسیار قابل توجهی برای سازمان شما داشته باشد، از این رو با یک آژانس معتبر دیجیتال مارکتینگ در کنار کسب و کار خود، از بابت ارتباطات بازاریابی، تبلیغ و رشد خود در رسانه‌ها و ابزارهای دیجیتال خیالتان راحت است و می‌توانید به انجام بقیه وظایف خود در مدیریت سازمان با آسودگی خاطر بپردازید.
احتمالا به این دلیل این مقاله را می‌خوانید که در مورد برون‌سپاری برخی از این وظایف بازاریابی فکر می‌کنید! هنگامی که برای برون‌سپاری بازاریابی درونی/دیجیتال خود تصمیم گرفتید، مزایای زیادی را به دست خواهید آورد که در ادامه این مزایا را بیان می‌کنیم.

1- بازاریابی شما به دلیل مشکلات کارکنان یا تعطیلات دچار مشکل نخواهد شد؛
یکی از کلیدهای موفقیت در بازاریابی دیجیتال کار مداوم و ثبات می‌باشد. همه می‌دانیم که کارکنان یک شرکت ماشین نیستند بلکه مردم هستند و نیاز به استراحت دارند. هنگامی که کارکنان بیمار شذه یا به تعطیلات می‌روند و یا به دلایل دیگر مانند حجم کار و … ممکن است نتوانند همه فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ را طبق برنامه پیش ببرند. یک نمونه تولید محتواست که شما نمی‌توانید وبلاگ‌نویسی را ناگهان برای چند هفته در طول تعطیلات عید متوقف کنید. اگر اینکار را انجام دهید گوگل متوجه خواهد شد و رتبه‌بندی ارگانیک شما صدمه خواهد خورد. بنابراین در طی تعطیلات بازاریابی شما می‌تواند ضربه بزرگی بخورد، بخصوص وظایفی باشد که نیاز به کار مستمر و پی در پی و نیز نظارت کردن مانند شبکه‌های اجتماعی داشته باشد. شما نمی‌توانید به سادگی پست گذاشتن بر روی شبکه‌های اجتماعی را به دلیل تعطیلات متوقف کنید، کاملا برعکس شما باید فعالتر از همیشه باشید. این فشار می‌تواند تأثیر بدی بر روی کارکنان داشته باشد و همچنین به طور منفی کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

با برون سپاری بازاریابی دیجیتال خود به یک آژانس، می‌توانید این فشار را بر روی کارکنان خود کاهش دهید، در حالیکه مطمئن هستید همه deadlineها (مهلت تعیین شده برای تمام کار) و اهداف شما انجام می‌شود. بنابراین هنگامی که فعالیت‌های دیجیتال مارکتنیگ خود را برون‌سپاری می‌کنید با این مشکلات مواجه نخواهید شد و یک تیم به طور موازی فعالیت‌های مورد نظر را انجام می‌دهد.

2- دستیابی به تیمی از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ؛
یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای از مجموعه‌ای از افراد تشکیل شده که هر کدام در زمینه کاری خود دارای تجربه و تخصص هستند. همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط مقرون به صرفه‌تر و کاربردی باشد. بسیاری از این آژانس‌ها وجود دارند که خدمات کاملی را ارائه می‌دهند و می‌توانند همه جنبه‌های بازاریابی کسب و کار شما را اداره کنند. هر چند که ممکن است هزینه‌هایی که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌خواهد بالا به نظر برسد، اما به طور کلی شما می‌توانید با هزینه کمتری، فعالیت‌های مختلف را طراحی و اجرا کنید و به نتایج مورد نظر خود برسید. بنابراین با استخدام یک آژانس دیجیتال مارکتینگ دارای تیم کامل، می‌تواند کمپین‌های مورد نیاز شما را بسازد و نیز محصولات شما را بازاریابی کند.

3- دیدگاه جدید نسبت به کسب و کار خود بدست می‌آورید؛
شکی نیست که می‌گویید کسب و کار شما بهتر از دیگران است، اما دیدگاه شما یک طرفه است. کارکنان داخلی شرکت قطعا با محدودیت‌هایی در خلاقیت و معرفی بهترین پیشنهادها مواجه هستند. استخدام کارشناس بازاریابی برون‌سپاری شده، می‌تواند به شما دیدگاه جدیدی از چگونگی برخورد با بازاریابی امروز شما بدهد. یک آژانس خوب، چشم‌انداز جدید را برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورد، کاستی‌ها و شکاف‌ها را در استراتژی فعلی نشان می‌دهد و راه‌حل‌هایی برای شما ارائه می‌دهد. بنابراین خوب است که برخی از ایده‌های جدید را توسط برون‌سپاری کل یا بخشی از خدمات خود به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر کسب کنید.

4- از بازگشت سرمایه اطمینان دارید؛
هنگامیکه متخصص دیجیتال مارکتینگ استخدام می‌کنید، مطمئن هستید پول شما به درستی سرمایه‌گذاری شده است. از آنجا که تمرکز متخصص بازاریابی بر روی لیدها (سرنخ‌ها) خواهد بود، آنها مطمئنا وقت صرف خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که شما برای پرداختی که انجام داده‌اید نتیجه می‌گیرید. بنابراین آنها مسئول هر هزینه‌ای هستند که در کمپین‌ها صرف می‌شود. این به شما کمک می‌کند در وقت و پول خود صرفه‌جویی کنید؛ در حالیکه کسب و کار خود را با متخصصین رشد می‌دهید. بنابراین با کاهش هزینه‌ها، شانس درآمدزایی افزایش می‌یابد و همین امر منجر به بازگشت سرمایه بالاتری خواهد شد.

5- با آخرین بروزرسانی‌ها در دنیای دیجیتال هماهنگ و سازگار هستید؛
به دلیل تغییرات سریع در حوزه دیجیتال مارکتینگ و نیز کانال‌ها و ابزارهای موجود در آن، برای سازمان‌ها سخت است که بتوانند خود را با آخرین تغییرات بروز نگه دارند. از آنجا که متخصصان دیجیتال مارکتینگ بیشتر وقت خود را صرف یادگیری مهارت‌های جدید، بهبود تکنیک‌ها و استراتژی‌های موجود می‌کنند، منصفانه است گفتن اینکه آنها هر گونه تغییر و رشد عرصه دیجیتال مارکتینگ را دنبال می‌کنند. از این رو با کمک گرفتن از این آژانس‌ها می‌توان از دانش بروز آنها حداکثر استفاده را کرد و از رقبای خود پیشی گرفت. همین امر منجر می‌شود که محصولات و کمپین با قدرت بیشتری در معرض نمایش گذاشته شوند.

6- می‌توانید تمرکز بر روی هسته محوری کسب و کار خود داشته باشید.
اگر روزانه به جای اینکه به طور مؤثر بر روی صلاحیت‌ها یا فعالیت‌های محوری کسب و کار تمرکز کنید، بر روی مسائلی تمرکز کنید که کمتر اهمیت دارند یا شما در آن کمتر تخصص دارید، استعدادتان به هدر می‌رود. برون‌سپاری دیجیتال مارکتینگ عمدتا توسط شرکت‌هایی می‌باشد که مایل به حفظ فرایند مستقل از مرکز شرکت می‌باشد. این به آنها کمک می کند تا ایده های خود را پرورش دهند و استراتژی های بهتر را توسعه دهند که توسط خود شرکت مبهم می‌باشد. با اطلاعات و دسترسی مناسب، آژانس دیجیتال مارکتینگ شما می‌تواند برنامه‌ریزی کند، توسعه دهد و استراتژی‌هایی را اجرا کند که نتایج سوددهی داشته باشد. از این رو، کار با یک آژانس به شما این امکان را می‌دهد تا منابع داخلی را آزاد کنید و بر روی آنچه که باید به بهترین نحو انجام دهید تمرکز کنید و بدین ترتیب بازخورد بهتری از لحاظ مالی برای شما خواهد داشت. برون‌سپاری بخشی یا همه فعالیت‌های بازاریابی شما منجر می‌شود که تیم شما نیز قادر به تمرکز در زمینه‌های محوری کسب و کار ‌شود که می‌توانند بهترین استفاده از زمان خود کنند و بنابراین کیفیت ارائه خدمات افزایش یابد.

7- ارائه گزارش‌های تحلیلی از فعالیت‌ها توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ؛
آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر به طور مدارم نرخ بازگشت سرمایه را توسط گزارش‌های تحلیلی-آماری پس از انجام فعالیت‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و فضای دیجیتال ارائه می‌کند. همچنین این آژانس‌ها متعهد به بهینه‌سازی مداوم استراتژی شما برای بهترین نتایج هستند. شرکت‌ها از این گزارشات می‌توانند تحلیل مناسبی بکنند و فعالیت‌های کنونی و آینده خود را برنامه‌ریزی کنند. بنابراین پیگیری نتایج یکی از مزیت‌های اصلی کار با آژانس دیجیتال مارکتینگ است و می‌توان با توجه به کمپین موجود، ببینید چه صفحاتی باعث تولید سرنخ (lead) بیشتری شده و چه پست‌هایی منجر به جذب افراد بیشتری شده است. در نتیجه پیگیری این داده‌ها باعث بهبود کمپین و بهینه‌سازی نتایج می‌شود.

8- حجم کار بیشتر، در کمترین زمان انجام می‌شود؛
در صورت عدم برون‌سپاری فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ، این فعالیت‌ها باید توسط اعضای شرکت انجام شود که منجر می‌شود افراد به دلیل زمان معین نتوانند همه کارها را انجام دهند. بازاریابی دیجیتال یکی از کارهایی است که باید زمان مناسبی برای آن در نظر گرفت.

برون سپاری می‌تواند به شما این امکان را دهد که از کانال‌های بازاریابی متعدد با سهولت استفاده کنید. از این رو، این شرکت‌ها به دلیل داشتن افراد متخصص در هر زمینه و به صورت موازی می‌توانند در همان مدت زمان معین، حجم کاری بیشتری را انجام دهند. با انواع سرویس‌های برون‌سپاری در دسترس می‌توانید با کمپین‌های تکی، سرویس‌های تخصصی یا حتی کل عملکرد بازاریابی خود را به یک شخص ثالث توانمند بسپارید، اینکار نه تنها باعث دستیابی بهتر مشتریان به کسب و کار می‌شود، بلکه باعث ایجاد نتایج بهتر در بازاریابی می‌شود؛ به این دلیل که آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ منابع بهتر و تخصص بیشتری را در مورد بازار دارند.

9- برنامه‌ریزی هدفمند بر اساس نتایج تأیید شده؛
تیم‌های آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، در پروژه‌های قبلی استراتژی‌های متفاوت بازاریابی را تجربه کرده‌اند. بنابراین این تجربه‌های عملی منجر به دید کامل‌تر و دقیق‌تر نسبت به روند کار و نتایج مورد انتظار می‌شود. این آژانس‌ها بینش خوبی در مورد رفتارهای مشتریان و نحوه پاسخگویی آنها در برابر کمپین‌های مختلف دارند. بنابراین با این تجربه و داده‌هایی که آژانس‌ها دارند و ممکن است افراد داخل سازمان شما دسترسی خوبی به این داده‌ها نداشته باشند، می‌توانید علاوه بر سرعت عمل و افزایش کیفیت انجام کار، برنامه‌ریزی دقیق‌تر بر اساس تخمین این نتایج توسط افراد تیم داشته باشید.

10- مدیریت و کاهش هزینه‌های تبلیغاتی.
برون‌سپاری تبلیغات در حوزه دیجیتال مارکتینگ، باعث دسترسی به مهارت و تخصص مورد نیاز شما می‌شود و بنابراین باعث کنترل بودجه تبلیغاتی‌تان می‌شود. همچنین کار با آژانس بازاریابی دیجیتال، به دلیل داشتن تجربه آنها در فعالیت‌های مشابه، شما با ریسک کمتری برای طراحی و اجرای فعالیت‌های مختلف مواجه هستید.

و در نهایت
با توجه به مزایایی که در بالا بیان شد، می‌توانید با برون‌سپاری فعالیت‌های بازاریابی خود، با ارتقای برند خود در دنیای دیجیتال، مشتریان وفاداری برای خود بیابید و بدین ترتیب هزینه صرف شده را در کوتاه‌ترین زمان جبران کنید.

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند